Osoczem bogatopłytkowym najczęściej ostrzykujemy obszary skóry wymagające odmłodzenia, takie jak okolice policzków, żuchwy, szyi oraz dłoni. W celu poprawy gęstości włosów oraz zahamowania procesów łysienia, PRP stosowane jest również w obrębie skóry głowy. Iniekcje osocza bogatopłytkowego są także wykorzystywane w terapii przeciwko rozstępom i bliznom.

Przed zabiegiem osocza bogatopłytkowego od pacjenta pobierana jest krew, z której następnie w przeciągu 15-20 minut uzyskuje się osocze zawierające wysoką zawartość płytek. Cała procedura śródskórnego wprowadzania osocza bogatopłytkowego jest zależna od wielkości obszaru poddanego zabiegowi. Zazwyczaj trwa to ok. 30-60 minut. Bardzo często już po jednym zabiegu widoczne są pierwsze efekty, jednak wiele osób nie poprzestaje na tym i wykonuje zabiegi w regularnych odstępach czasu – co 4-6 tygodni.

Iniekcje osoczem bogatopłytkowym można nazwać rewolucją w medycynie estetycznej. Regularnie wykonywane mogą mieć zbawienny wpływ na wygląd i kondycję skóry.

 

 

vitalityclinic@wp.pl